airsoftbacau

Va rugam sa va logati!!
airsoftbacau

Va rugam sa va logati!!
airsoftbacau
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Airsoft Bacau
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 jok inaugural STRIKE TEAM dupa 15 martie

In jos 
+9
airsoft_nco
dragonul
Phantom
silver
ovidiu
XFact0r
ciupi
zombie
george
13 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
george
Strike Team
george


Mesaje : 209
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 46
Localizare : bacau

jok inaugural STRIKE TEAM dupa  15 martie Empty
MesajSubiect: jok inaugural STRIKE TEAM dupa 15 martie   jok inaugural STRIKE TEAM dupa  15 martie Icon_minitimeJoi Feb 25, 2010 9:17 pm

ce va propun este urmatoarea treaba:
sa organizam un mini eventla cqb balcescu, unde sa invitam iasi, piatra, sv, botosani, braila-galati, focsani
ma gindesc la un joc de cel putin 50-80 participanti.
ptr aceasta ar fi nevoie de ceva organizare, un scenariu ceva.
1. organizarea:
- intocmit harta locatiei si printata pe hirtie A3 (citeva exemplare ptr team-leaderi)
- marcat fiecare hala, sunt 3 rinduri de hale- folosim litere, si numere pe fiecare rind in parte
- si propun sa stringem ceva cas si sa le achitam noi si taxa de intrare(nu saracim daca intr-o duminica platim 10-15 lei)
- mercat ceva guri de canal, canale, etc

2. scenariu nu trebuie sa fie nici prea complicat, dar nici subtire.
nu vreau sa vina lumea 200 km si sa piarda o duminica ptr pac-pac.
ma gindeam la un scenariu ceva mai complex, gen ocupatia americana din irak, in 2-3 parti
2 echipe mari. una ataca dea lungul complexului iar cealalta apara. dupa ce vor cuceri si ultima rezistenta, din baza centrala, vor organiza convoaie cu vip inapoi spre baza lor. in acest timp insurgentii se vor respawna in 2-3 baze mai mici pe marginea hartii, de unde vor lansa atacuri asupra americanilor.
vom juca cu medic si respawn dupa 2 x mort (adica mort,mort,out)



acum eu am propus, rog colegii care vor sa ma ajute sa isi spuna parerea
bineinteles scenariu e doar o propunere, vreau sa va ginditi ca daca ne hotarim sa=l facem(minieventul) nu putem chema oamenii ptr pac-pac, trebe un scenariu, ceva dinamic.
dupa ce punem la punct toate detaliile vb si cu celelalte cluburi si postam si pe asr
accept critici si pareri constructive


Ultima editare efectuata de catre george in Joi Feb 25, 2010 10:17 pm, editata de 2 ori
Sus In jos
zombie
Mistretii atomici
zombie


Mesaje : 822
Data de inscriere : 20/11/2009
Varsta : 44
Localizare : bacau

jok inaugural STRIKE TEAM dupa  15 martie Empty
MesajSubiect: Re: jok inaugural STRIKE TEAM dupa 15 martie   jok inaugural STRIKE TEAM dupa  15 martie Icon_minitimeJoi Feb 25, 2010 10:05 pm

subscriu si ma implic

va rog membrii echipei (si nu numai) care vor si pot sa ajute sa se anunte
Sus In jos
ciupi
Mistretii atomici



Mesaje : 162
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 44
Localizare : Bacau

jok inaugural STRIKE TEAM dupa  15 martie Empty
MesajSubiect: Re: jok inaugural STRIKE TEAM dupa 15 martie   jok inaugural STRIKE TEAM dupa  15 martie Icon_minitimeVin Feb 26, 2010 12:24 am

Eu propun mai intai sa aplicam noi scenariu sa vedem ce iese si pe urma mai retusam ce e de retusat. Din punct de vedere financiar anul asta stau cuminte ca-i buba. Ca si parte administrativa in functie de timp voi avea si disponibilitatea de a ajuta la indeplinirea anumitor sarcini.
Sus In jos
XFact0r
Strike Team
XFact0r


Mesaje : 44
Data de inscriere : 26/11/2009
Localizare : Bacau

jok inaugural STRIKE TEAM dupa  15 martie Empty
MesajSubiect: Re: jok inaugural STRIKE TEAM dupa 15 martie   jok inaugural STRIKE TEAM dupa  15 martie Icon_minitimeVin Feb 26, 2010 8:08 am

Suna bine.
daca aveti nevoie de harti, o rezolvam si pe asta. bom cyclops
Sus In jos
ovidiu
Strike Team
ovidiu


Mesaje : 209
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 41
Localizare : BACAU

jok inaugural STRIKE TEAM dupa  15 martie Empty
MesajSubiect: Re: jok inaugural STRIKE TEAM dupa 15 martie   jok inaugural STRIKE TEAM dupa  15 martie Icon_minitimeVin Feb 26, 2010 8:41 am

dar ce ai patit frate ca pana acum tu nu erai de acord cu asa ceva? Este un lucru bun organizarea acestui minievent, dar stii si esti constient ca va fi un pic dificil, dar sigur vom face ceva cum a facut bebelusii doar un joc de inaugurare asa ca lumea nu poate sa ceara prea multe de la noi.
Cei din Strike eu cred ca la acest minievent noi va trebie sa ne menajam si sa fim arbitri sau macar sa cautam arbitri. Tigane un minievent de 50 80 persoane e cam mare si se poate transforma in event.
oricum stii foarte bine ca sunt alaturi de tine si tot ce este nevoie imi spui si poate fac rost
adica spray cu vopsea ieftine, nu toate se vand foarte bine, materiale de constructii de teriorate

SA DEA DUMNEZEU SA FIE INTR-UN CEAS BUN SI SA REUSIM CEVA
Sus In jos
zombie
Mistretii atomici
zombie


Mesaje : 822
Data de inscriere : 20/11/2009
Varsta : 44
Localizare : bacau

jok inaugural STRIKE TEAM dupa  15 martie Empty
MesajSubiect: Re: jok inaugural STRIKE TEAM dupa 15 martie   jok inaugural STRIKE TEAM dupa  15 martie Icon_minitimeVin Feb 26, 2010 9:07 am

@ciupi: asa ne gandeam si noi, dupa ce stabilim un scenariu, sa-l jucam intai intre noi, astfel vedem cu probleme pot aparea..

@ovidiu: incercam sa nu-l facem event, ci doar ceva local, adica moldova; eventual vorbim in alta parte decat asr; de asemenea, incercam sa facem regulamentul cat mai bine, sa nu trebuiasca arbitrii pe teren; nu va fi chiar ca la bulbucata, e f f f f greu sa organizezi ceva la fel, de asta a si fost numit mini event

@xfactor: harta nu trebuie sa fie ceva foarte sefeu, doar configuratia terenului, cladirile numerotate; mai multa munca va fi la fata locului cu inscriptionarea cladirilor si marcarea pericolelor (canale, gauri etc)

@all: financiar, vom incerca sa mentinem un buget minim, iar manopera noastra va fi moca..
Sus In jos
silver
Strike Team
silver


Mesaje : 99
Data de inscriere : 25/11/2009
Varsta : 45
Localizare : Bacau

jok inaugural STRIKE TEAM dupa  15 martie Empty
MesajSubiect: Re: jok inaugural STRIKE TEAM dupa 15 martie   jok inaugural STRIKE TEAM dupa  15 martie Icon_minitimeVin Feb 26, 2010 6:05 pm

ma bag si eu..
sa nu fim intelesi gresit, e un joc al comunitatii din Bacau, sunt asteptati toti jucatorii sa-si dea cu parerea si sa ajute
Sus In jos
Phantom
Strike Team
Phantom


Mesaje : 82
Data de inscriere : 20/11/2009
Varsta : 41
Localizare : Bacau

jok inaugural STRIKE TEAM dupa  15 martie Empty
MesajSubiect: Re: jok inaugural STRIKE TEAM dupa 15 martie   jok inaugural STRIKE TEAM dupa  15 martie Icon_minitimeVin Feb 26, 2010 9:01 pm

Foarte buna ideea..
Puteti conta si pe mine pentru ajutor....
Sus In jos
https://airsoftbacau.forumgratuit.ro
dragonul
Mercenar



Mesaje : 102
Data de inscriere : 23/11/2009

jok inaugural STRIKE TEAM dupa  15 martie Empty
MesajSubiect: Re: jok inaugural STRIKE TEAM dupa 15 martie   jok inaugural STRIKE TEAM dupa  15 martie Icon_minitimeVin Feb 26, 2010 9:30 pm

pot sa vorbesc si eu aici sau este numai ,, STRIKE,, Shocked
Sus In jos
george
Strike Team
george


Mesaje : 209
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 46
Localizare : bacau

jok inaugural STRIKE TEAM dupa  15 martie Empty
MesajSubiect: Re: jok inaugural STRIKE TEAM dupa 15 martie   jok inaugural STRIKE TEAM dupa  15 martie Icon_minitimeVin Feb 26, 2010 10:06 pm

jocul va fi doar organizat de strike.
ideii si propuneri accept de la orice membru al comunitatii
participarea la jok a bacauanilor ma astept sa fie f mare ptr ca as vrea a noi sa formam una din factiuni
Sus In jos
george
Strike Team
george


Mesaje : 209
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 46
Localizare : bacau

jok inaugural STRIKE TEAM dupa  15 martie Empty
MesajSubiect: Re: jok inaugural STRIKE TEAM dupa 15 martie   jok inaugural STRIKE TEAM dupa  15 martie Icon_minitimeVin Feb 26, 2010 11:49 pm

ovidiu a scris:
dar ce ai patit frate ca pana acum tu nu erai de acord cu asa ceva? Este un lucru bun organizarea acestui minievent, dar stii si esti constient ca va fi un pic dificil, dar sigur vom face ceva cum a facut bebelusii doar un joc de inaugurare asa ca lumea nu poate sa ceara prea multe de la noi.

SA DEA DUMNEZEU SA FIE INTR-UN CEAS BUN SI SA REUSIM CEVA

pai nu vroiam sa ma apuc eu de organizat dar am vazut pe asr ca au iesit discutii care merge si care nu la piatra. cum nu am invitat lumea pe la noi m-am gindit ca ar fi frumos daca i-am invita pe vecini la un joc. si asa a aparut ideea unui mini event. ca sa nu mai am surprize ca in trecut(anuntam ca marcam baze si nu vin decit eu) ma angajez sa fac eu si cu strike toate pregatirile dar ma astept ca bacauanii sa vina in nr cit mai mare la jok si sa iasa ceva frumos.

daca aveti comentarii constructive va rog postati, daca vreti doar sa va faceti nr de posturi mai bine nu.
Sus In jos
ovidiu
Strike Team
ovidiu


Mesaje : 209
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 41
Localizare : BACAU

jok inaugural STRIKE TEAM dupa  15 martie Empty
MesajSubiect: Re: jok inaugural STRIKE TEAM dupa 15 martie   jok inaugural STRIKE TEAM dupa  15 martie Icon_minitimeSam Feb 27, 2010 11:16 am

e un lucru bun si eu cred ca va iesi ceva frumos
si eu sper ca numarul de jucatori din bacau sa fie cat mai mare pentru a forma o factiune ar fi super acest lucru dar vom vedea ce va iesi pana la urma
Sus In jos
ciupi
Mistretii atomici



Mesaje : 162
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 44
Localizare : Bacau

jok inaugural STRIKE TEAM dupa  15 martie Empty
MesajSubiect: Re: jok inaugural STRIKE TEAM dupa 15 martie   jok inaugural STRIKE TEAM dupa  15 martie Icon_minitimeSam Feb 27, 2010 1:46 pm

dragonul a scris:
pot sa vorbesc si eu aici sau este numai ,, STRIKE,, Shocked

.... Normal ca poti sa vorbesti si tu si sa-ti dai cu parerea si poate chiar cu prezenta la anumite sarcini.

Mod edit
Sus In jos
dragonul
Mercenar



Mesaje : 102
Data de inscriere : 23/11/2009

jok inaugural STRIKE TEAM dupa  15 martie Empty
MesajSubiect: Re: jok inaugural STRIKE TEAM dupa 15 martie   jok inaugural STRIKE TEAM dupa  15 martie Icon_minitimeSam Feb 27, 2010 1:56 pm

ciupi a scris:
dragonul a scris:
pot sa vorbesc si eu aici sau este numai ,, STRIKE,, Shocked

... Normal ca poti sa vorbesti si tu si sa-ti dai cu parerea si poate chiar cu prezenta la anumite sarcini.
Razz Razz

Mod edit
Sus In jos
zombie
Mistretii atomici
zombie


Mesaje : 822
Data de inscriere : 20/11/2009
Varsta : 44
Localizare : bacau

jok inaugural STRIKE TEAM dupa  15 martie Empty
MesajSubiect: Re: jok inaugural STRIKE TEAM dupa 15 martie   jok inaugural STRIKE TEAM dupa  15 martie Icon_minitimeSam Feb 27, 2010 4:48 pm

va rog pastrati dicutiile la obiect, on topic; in caz contrar, vor fi sterse sau mutate la junk.

daca vreti sa bateti campii pe alte teme, deschideti alte topicuri.

multumesc!

@all: jocul il va organiza strike_team dar toti jucatorii care vor sa ajute, chiar si cu o parere (va rog, constructiva), sunteti bineveniti.
Sus In jos
airsoft_nco

airsoft_nco


Mesaje : 132
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 45
Localizare : Bacau

jok inaugural STRIKE TEAM dupa  15 martie Empty
MesajSubiect: Re: jok inaugural STRIKE TEAM dupa 15 martie   jok inaugural STRIKE TEAM dupa  15 martie Icon_minitimeLun Mar 01, 2010 1:56 am

Salutare


Sunt de acord cu propunerea Strike Team si sper sa aducem fiecare cum putem aportul necesar pentru a iesi ceva frumos.

Scenariul imi place si am schitat ceva pe harta. Sper sa va placa iar daca nu se poate modifica dupa dorinta celor ce organizeaza.

In legatura cu efortul de a da macar intrarea celor ce o sa vina din alta parte eu nu pot sa comentez decit ca daca tot e sa vina mai multa lume poate reusim sa facem si o reducere. Smile - vorbeste bugetarul din mine Smile
Sunt de acord ca nu e un capat de tara, si cu 5 sau 10 lei in + sau in - tot aia este, important e sa fim mai multi si sa facem un joc frumos.

Am o singura problema: DATA minieventului. Eu unul, aceasta luna sunt de serviciu in zilele pare deci atunci nu pot sa particip Sad
Ar fi super sa stiu data din timp, daca se poate.

Asta e schita pe care am creionat-o eu.
HARTA
Sus In jos
TheTaZ




Mesaje : 16
Data de inscriere : 07/12/2009
Varsta : 30
Localizare : Bacau

jok inaugural STRIKE TEAM dupa  15 martie Empty
MesajSubiect: Re: jok inaugural STRIKE TEAM dupa 15 martie   jok inaugural STRIKE TEAM dupa  15 martie Icon_minitimeLun Mar 01, 2010 9:43 am

Salut.Buna ideea cu jocl... sa vad cum scap da nu vreau sa ratez o sansa ca asta....
Intrebare...Ce facem cu taxa de intrare?... fiecare jucator o sa si-o plateasca?...(nu ma refer la cei din Bacau)
Sus In jos
zombie
Mistretii atomici
zombie


Mesaje : 822
Data de inscriere : 20/11/2009
Varsta : 44
Localizare : bacau

jok inaugural STRIKE TEAM dupa  15 martie Empty
MesajSubiect: Re: jok inaugural STRIKE TEAM dupa 15 martie   jok inaugural STRIKE TEAM dupa  15 martie Icon_minitimeLun Mar 01, 2010 9:59 am

@nco & taz: vom negocia cu cei de la balcescu sa vedem ce reduceri putem obtine, iar daca va fi o suma mai de bun simt, poate o impartim intre noi, sa nu creem neplaceri pentru invitati (mai ales ca suntem singurii din moldova care platim pt terenul de joc)
Sus In jos
ciupi
Mistretii atomici



Mesaje : 162
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 44
Localizare : Bacau

jok inaugural STRIKE TEAM dupa  15 martie Empty
MesajSubiect: Re: jok inaugural STRIKE TEAM dupa 15 martie   jok inaugural STRIKE TEAM dupa  15 martie Icon_minitimeLun Mar 01, 2010 11:08 am

ciupi a scris:
dragonul a scris:
pot sa vorbesc si eu aici sau este numai ,, STRIKE,, Shocked

.... Normal ca poti sa vorbesti si tu si sa-ti dai cu parerea si poate chiar cu prezenta la anumite sarcini.

Mod edit

zombie a scris:
va rog pastrati dicutiile la obiect, on topic; in caz contrar, vor fi sterse sau mutate la junk.

daca vreti sa bateti campii pe alte teme, deschideti alte topicuri.

multumesc!

@all: jocul il va organiza strike_team dar toti jucatorii care vor sa ajute, chiar si cu o parere (va rog, constructiva), sunteti bineveniti.

Draga Zombie dar de cand cenzurezi tu mesaje si cine ti-a cerut treaba asta? Postul respectiv era o gluma la adresa lui Catalin si nu stiu daca am depasit zona topicului. In rest bafta si spor la organizat eu ma retrag!
Sus In jos
george
Strike Team
george


Mesaje : 209
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 46
Localizare : bacau

jok inaugural STRIKE TEAM dupa  15 martie Empty
MesajSubiect: Re: jok inaugural STRIKE TEAM dupa 15 martie   jok inaugural STRIKE TEAM dupa  15 martie Icon_minitimeLun Mar 01, 2010 12:37 pm

v-am rugat sa pastrati doar discutii asupra jocului. nu e nici o cenzura, dar nu ati spus nimic legat de jocul in sine, doar va intepati reciproc. puteti s-o faceti si in alta parte.

@ nco daca ca nr de invitati ne vom strine macar 50-60 pers atunci trebuie sa marim zona de joc
Sus In jos
Phantom
Strike Team
Phantom


Mesaje : 82
Data de inscriere : 20/11/2009
Varsta : 41
Localizare : Bacau

jok inaugural STRIKE TEAM dupa  15 martie Empty
MesajSubiect: Re: jok inaugural STRIKE TEAM dupa 15 martie   jok inaugural STRIKE TEAM dupa  15 martie Icon_minitimeLun Mar 01, 2010 12:40 pm

Eu l-am editat si nu zombie, deoarece ati fost rugati cu totii sa postati la subiect pentru ca e o chestiune importanta pt toti.

Dupa cum a zis si zombie, daca vreti sa glumiti, sa va intepati etc, puteti deschide cate topicuri vreti voi.

Daca te-am suparat scz, dar incearca sa postezi la subiect..
Sus In jos
https://airsoftbacau.forumgratuit.ro
airsoft_nco

airsoft_nco


Mesaje : 132
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 45
Localizare : Bacau

jok inaugural STRIKE TEAM dupa  15 martie Empty
MesajSubiect: Re: jok inaugural STRIKE TEAM dupa 15 martie   jok inaugural STRIKE TEAM dupa  15 martie Icon_minitimeMar Mar 02, 2010 12:24 am

george a scris:
@ nco daca ca nr de invitati ne vom strine macar 50-60 pers atunci trebuie sa marim zona de joc


de acord si e ceva logic..ideea a fost propusa si nu impusa, banuiesc ca hotarasc organizatorii sau ei si cu noi.

eu asa am gindit ca ar fi ok si bineinteles ca se poate mari dupa oameni.
Sus In jos
george
Strike Team
george


Mesaje : 209
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 46
Localizare : bacau

jok inaugural STRIKE TEAM dupa  15 martie Empty
MesajSubiect: Re: jok inaugural STRIKE TEAM dupa 15 martie   jok inaugural STRIKE TEAM dupa  15 martie Icon_minitimeMar Mar 02, 2010 5:08 pm

daca tot ne ajuti te rog pune cele 2 baze in colt opuse. 1 la hala a 2a de la castelul de apa si 1 in cladirea 1 din colt opus
2. pune 3 respawnd-uri pe mijloc in drept cu cladirea cu cuptoare (etaj) si cite un respawnd linga baze
merci mult
Sus In jos
mani
Strike Team
mani


Mesaje : 34
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 45
Localizare : Bacau

jok inaugural STRIKE TEAM dupa  15 martie Empty
MesajSubiect: Re: jok inaugural STRIKE TEAM dupa 15 martie   jok inaugural STRIKE TEAM dupa  15 martie Icon_minitimeMier Mar 03, 2010 10:33 am

Ma bag si eu, daca am cu ce va ajuta dati un mesaj, telefon, ceva...
Sus In jos
silver
Strike Team
silver


Mesaje : 99
Data de inscriere : 25/11/2009
Varsta : 45
Localizare : Bacau

jok inaugural STRIKE TEAM dupa  15 martie Empty
MesajSubiect: Re: jok inaugural STRIKE TEAM dupa 15 martie   jok inaugural STRIKE TEAM dupa  15 martie Icon_minitimeMier Mar 03, 2010 4:08 pm

fratilor am si eu o intrebare: dupa turmul de apa este o cladire mare cu etaj...a fist cineva pe acolo?
vadn ca face parte tot din perimetrul halelor
Sus In jos
Continut sponsorizat





jok inaugural STRIKE TEAM dupa  15 martie Empty
MesajSubiect: Re: jok inaugural STRIKE TEAM dupa 15 martie   jok inaugural STRIKE TEAM dupa  15 martie Icon_minitime

Sus In jos
 
jok inaugural STRIKE TEAM dupa 15 martie
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Strike Team Bacau
» AirWOLF Team
» Shadows Assault Team

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
airsoftbacau :: Jocuri de Airsoft :: Anuntare jocuri-
Mergi direct la: