airsoftbacau

Va rugam sa va logati!!
airsoftbacau

Va rugam sa va logati!!
airsoftbacau
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Airsoft Bacau
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 FOARTE UTIL: cum iti schimbi rolul cand doresti??

In jos 
+4
Harabor
dragonul
ovidiu
wiborg
8 participanți
AutorMesaj
wiborg
Shadows Assault Team
wiborg


Mesaje : 56
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 47
Localizare : Bacau

FOARTE UTIL: cum iti schimbi rolul cand doresti?? Empty
MesajSubiect: FOARTE UTIL: cum iti schimbi rolul cand doresti??   FOARTE UTIL: cum iti schimbi rolul cand doresti?? Icon_minitimeMier Feb 17, 2010 1:08 pm

Pentru ca de nenumarate ori vitezele au generat discutii si frustrari....iata o solutie foarte simpla de a-ti schimba viteza replicii (implicit rolul).
Utilitatea consta in faptul ca nu mai suntem nevoiti sa umblam la un gearbox bine reglat, nu tocim suruburi, nu cumparam arcuri functie de locatie.....totul se reduce la a schimba o simpla garnitura de la un flash hider.
Piesa se gaseste aici.
Sus In jos
http://www.shadows-assault-team.info/forum/index.php
ovidiu
Strike Team
ovidiu


Mesaje : 209
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 41
Localizare : BACAU

FOARTE UTIL: cum iti schimbi rolul cand doresti?? Empty
MesajSubiect: Re: FOARTE UTIL: cum iti schimbi rolul cand doresti??   FOARTE UTIL: cum iti schimbi rolul cand doresti?? Icon_minitimeMier Feb 17, 2010 5:32 pm

acela este un dispozitiv care il foloseau unii jucatori pentru a pacali masurarea replicii la cronograf, si in primul rand nu este nici o garantie ca jucatorul va tine acel flash hider si intimpul jocului. Gandeste ca e pe filet si dupa ce face crono il poate da foarte usor jos si sa isi puna flash hiderul normal.
Parerea mea este ca treaba cu viteza tine pana la urma de jucator si de bunul simt al acestuia
Sus In jos
dragonul
Mercenar



Mesaje : 102
Data de inscriere : 23/11/2009

FOARTE UTIL: cum iti schimbi rolul cand doresti?? Empty
MesajSubiect: Re: FOARTE UTIL: cum iti schimbi rolul cand doresti??   FOARTE UTIL: cum iti schimbi rolul cand doresti?? Icon_minitimeMier Feb 17, 2010 6:22 pm

cam asa e wiby totul tine de jucator
Sus In jos
wiborg
Shadows Assault Team
wiborg


Mesaje : 56
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 47
Localizare : Bacau

FOARTE UTIL: cum iti schimbi rolul cand doresti?? Empty
MesajSubiect: Re: FOARTE UTIL: cum iti schimbi rolul cand doresti??   FOARTE UTIL: cum iti schimbi rolul cand doresti?? Icon_minitimeMier Feb 17, 2010 7:57 pm

ovidiu a scris:
acela este un dispozitiv care il foloseau unii jucatori pentru a pacali masurarea replicii la cronograf, si in primul rand nu este nici o garantie ca jucatorul va tine acel flash hider si intimpul jocului. Gandeste ca e pe filet si dupa ce face crono il poate da foarte usor jos si sa isi puna flash hiderul normal.
Parerea mea este ca treaba cu viteza tine pana la urma de jucator si de bunul simt al acestuia

Nu e nici o pacaleala....daca te uiti atent o sa observi ca flash hiderul are niste garnituri colorate care sunt usor vizibile.....e ca si cum ai tine banda indicatoare conform vitezei.
Sus In jos
http://www.shadows-assault-team.info/forum/index.php
ovidiu
Strike Team
ovidiu


Mesaje : 209
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 41
Localizare : BACAU

FOARTE UTIL: cum iti schimbi rolul cand doresti?? Empty
MesajSubiect: Re: FOARTE UTIL: cum iti schimbi rolul cand doresti??   FOARTE UTIL: cum iti schimbi rolul cand doresti?? Icon_minitimeMier Feb 17, 2010 8:17 pm

credema ca daca vrei il pacalesti stiam de acest dispozitiv de mult timp si iti spun chestia asta cu pacaleala ca lam auzit chiar la un event, si inca ceva garniturile alea colorate daca vreau nu le pun pe flash si tu nu ai de unde sa stii ca ala e un dispozitiv de micsorat viteza la arma, asa ca te pacalescu usor daca vreau.
Eu raman totusi la parerea mea ca totul tine de bun simtul jucatorului
Sus In jos
wiborg
Shadows Assault Team
wiborg


Mesaje : 56
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 47
Localizare : Bacau

FOARTE UTIL: cum iti schimbi rolul cand doresti?? Empty
MesajSubiect: Re: FOARTE UTIL: cum iti schimbi rolul cand doresti??   FOARTE UTIL: cum iti schimbi rolul cand doresti?? Icon_minitimeMier Feb 17, 2010 9:35 pm

Ca sa scurtez discutia.....intentionez sa-mi iau asa ceva pentru a putea face arma mea sub 100m/s anume pt CQB...si nu mi se pare normal sa ma restrictioneze cineva sa nu joc cu el...k d-aia il iau sa-mi micsorez viteza...nu sa-mi bat joc de careva. Si vorba lu' Dragonu...tine de bun simtul jucatorului....plm asa se poate maslui arma in multe feluri. Eu insa intentionez sa-mi scad viteza si sa fiu cat se poate de transparent....dar fara a umbla in gearbox.
Sus In jos
http://www.shadows-assault-team.info/forum/index.php
Harabor

Harabor


Mesaje : 18
Data de inscriere : 26/11/2009
Varsta : 35
Localizare : Bacau

FOARTE UTIL: cum iti schimbi rolul cand doresti?? Empty
MesajSubiect: Re: FOARTE UTIL: cum iti schimbi rolul cand doresti??   FOARTE UTIL: cum iti schimbi rolul cand doresti?? Icon_minitimeMier Feb 17, 2010 10:13 pm

Nu va mai certati ca "cei care nu vad bine"......dupa ce ca aveti o ocazie sa rezolvati si dilema cu vitezele cu acea componenta...folositi-va de ea!...tot odata nu o sa mai trebuiasca sa desfaceti replicile...sa schimbati arcuri..si nu mai stiu eu ce!...daca unii jucatori foloseau acele "garnituri" pentru a pacali cronograful noi il putem folosi pentru o cauza mai buna...pentru a reduce din viteza bilei pentru cei care au arme care depasesc vitezele adminse de lege Razz ...in functie de locatie....dupa parerea mea e ceva genial..pentru prima data eu cred ca nu o sa mai fie certuri intre noi...daca intradevar smecheria aia functioneaza parerea mea e sa o punem in practica!

Noroc.
Sus In jos
ovidiu
Strike Team
ovidiu


Mesaje : 209
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 41
Localizare : BACAU

FOARTE UTIL: cum iti schimbi rolul cand doresti?? Empty
MesajSubiect: Re: FOARTE UTIL: cum iti schimbi rolul cand doresti??   FOARTE UTIL: cum iti schimbi rolul cand doresti?? Icon_minitimeMier Feb 17, 2010 10:20 pm

nu era nici un motiv de cearta eu doar miam spus punctul de vedere din partea mea daca vreti sa il folositi folositil dar sa stiti pentru voi ca cu asa ceva nu va accepta la nici un event.......dar in fine nu cred ca intereseaza pe prea multi aspectul asta numit EVENT

PS faceti cum credeti eu doar miam spus parerea
Sus In jos
Harabor

Harabor


Mesaje : 18
Data de inscriere : 26/11/2009
Varsta : 35
Localizare : Bacau

FOARTE UTIL: cum iti schimbi rolul cand doresti?? Empty
MesajSubiect: Re: FOARTE UTIL: cum iti schimbi rolul cand doresti??   FOARTE UTIL: cum iti schimbi rolul cand doresti?? Icon_minitimeMier Feb 17, 2010 10:32 pm

Eu cred din ce am inteles eu....nu era vba de nici un event....la noi aici in sat sa jucam...lasa eventurile...acolo se merge odata pe an....dar la noi mergem in fiecare duminica...daca intelegi ce vreau sa zic...
Sus In jos
dragonul
Mercenar



Mesaje : 102
Data de inscriere : 23/11/2009

FOARTE UTIL: cum iti schimbi rolul cand doresti?? Empty
MesajSubiect: Re: FOARTE UTIL: cum iti schimbi rolul cand doresti??   FOARTE UTIL: cum iti schimbi rolul cand doresti?? Icon_minitimeMier Feb 17, 2010 10:34 pm

fratilor luati o pauza Mad
Sus In jos
TheTaZ




Mesaje : 16
Data de inscriere : 07/12/2009
Varsta : 30
Localizare : Bacau

FOARTE UTIL: cum iti schimbi rolul cand doresti?? Empty
MesajSubiect: Re: FOARTE UTIL: cum iti schimbi rolul cand doresti??   FOARTE UTIL: cum iti schimbi rolul cand doresti?? Icon_minitimeMier Feb 17, 2010 10:48 pm

hmm...pare interesant...intradevar ovidiu are dreptate...dar noi il stim pe Wiborg...si nu credca si-o va da jos in timpul jocului....Eu sunt pro folosirii jucariei alea...totusi cam expensive for me
Numai bine.
Sus In jos
airsoft_nco

airsoft_nco


Mesaje : 132
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 45
Localizare : Bacau

FOARTE UTIL: cum iti schimbi rolul cand doresti?? Empty
MesajSubiect: Re: FOARTE UTIL: cum iti schimbi rolul cand doresti??   FOARTE UTIL: cum iti schimbi rolul cand doresti?? Icon_minitimeMier Feb 17, 2010 11:44 pm

ooooooooooooooffffffffffffffffff
again the same story.
Sus In jos
silver
Strike Team
silver


Mesaje : 99
Data de inscriere : 25/11/2009
Varsta : 45
Localizare : Bacau

FOARTE UTIL: cum iti schimbi rolul cand doresti?? Empty
MesajSubiect: Re: FOARTE UTIL: cum iti schimbi rolul cand doresti??   FOARTE UTIL: cum iti schimbi rolul cand doresti?? Icon_minitimeJoi Feb 18, 2010 5:58 pm

si mie mi se pare o chestie super-faina.
La urma urmei...jucam pe incredere, nu plecam de la premisa ca cineva va "fura". Ca altfel, ne apucam de paintball
Sus In jos
eagle_eye
Shadows Assault Team
eagle_eye


Mesaje : 42
Data de inscriere : 23/11/2009
Varsta : 40
Localizare : Bacau

FOARTE UTIL: cum iti schimbi rolul cand doresti?? Empty
MesajSubiect: Re: FOARTE UTIL: cum iti schimbi rolul cand doresti??   FOARTE UTIL: cum iti schimbi rolul cand doresti?? Icon_minitimeJoi Feb 18, 2010 6:50 pm

Nu vad motivele pentru care si-ar maslui cineva "arma" mai ales cand va sti ca o va folosi la distante de 3 m!
Si eu vreau sa cred ca nu exista cineva cu "soricul" asa de gros! Deci : PRO flash hider!
Sus In jos
Continut sponsorizat





FOARTE UTIL: cum iti schimbi rolul cand doresti?? Empty
MesajSubiect: Re: FOARTE UTIL: cum iti schimbi rolul cand doresti??   FOARTE UTIL: cum iti schimbi rolul cand doresti?? Icon_minitime

Sus In jos
 
FOARTE UTIL: cum iti schimbi rolul cand doresti??
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Airosft in forme foarte diferite de duminicile obisnuite..

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
airsoftbacau :: La bere :: Discutii de orice fel-
Mergi direct la: