airsoftbacau

Va rugam sa va logati!!
airsoftbacau

Va rugam sa va logati!!
airsoftbacau
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Airsoft Bacau
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Abateri regulament

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
silver
Strike Team
silver


Mesaje : 99
Data de inscriere : 25/11/2009
Varsta : 45
Localizare : Bacau

Abateri regulament Empty
MesajSubiect: Abateri regulament   Abateri regulament Icon_minitimeMier Dec 02, 2009 12:09 pm

propun sa posteze aici doar cei direct implicati.
Si nu X (care nu a fost de fata) reclama pe Y, ca a auzit el ca a incalcat regulamentul

sa incep eu in calitate de "acuzat" de catre un domn X
1. incidentul de duminica asta cu omul lovit in fata.
Lovitura a fost din 7-8m si respectivul stie, ca am insistat sa verifice sa nu aud dicutii.
Problema a fost ca l-am nimerit in cap...mi-am cerut scz fata de el (incsa din pozitia in care am tras, doar la cap s-a dus bila)
Asta e "shit happens"...am primit si eu 2 in fata de la Ciprian duminica (mi-a lasat semne chiar daca aveam shemag-ul pe fata)

2. asa zisul incident cu airsoft_nco (de care habar n-am si de care n-a zis nimic duminica).
zice el ca am tras din 6m pe auto. Eu am voie FA prima la mana, a 2a la mana...de unde stie ca au fost 6 si nu 7m...a masurat sau a estimat?
Ca sincer sa fiu nici mie nu mi s-a parut sa fi avut tu 15m (ci mai degraba 12-13m) in incidentul cu tine in hale. Dar n-avea rost sa masuram ca nu cautam motiv de scandal neaparat....mai ales ca nu a avut urmari intalnirea

Si acum sa te intereb pe tine...ce masuri s-au luat cand ai tras in mine de la 2m jocul trecut? iti zic eu: niciuna
Si pe viitor, daca sunt reclamatii...ar fi mai bine sa fie discutate intai la fata locului si nu la 3 zile pe forum
Sus In jos
eagle_eye
Shadows Assault Team
eagle_eye


Mesaje : 42
Data de inscriere : 23/11/2009
Varsta : 40
Localizare : Bacau

Abateri regulament Empty
MesajSubiect: Re: Abateri regulament   Abateri regulament Icon_minitimeMier Dec 02, 2009 12:15 pm

Au fost luate masuri..pe langa faptul ca am fost terfelit pe forum am de jucat alaturi si n umai de wiborg cu taote ca eu sunt genu mai "sprinten" va trebui sa ma supun!
Explicatii am dat si eu si nu am fost luat in seama....nu vad de ce ai fi si tu...! Doar daca se fac favoruri
Sus In jos
silver
Strike Team
silver


Mesaje : 99
Data de inscriere : 25/11/2009
Varsta : 45
Localizare : Bacau

Abateri regulament Empty
MesajSubiect: Re: Abateri regulament   Abateri regulament Icon_minitimeMier Dec 02, 2009 12:18 pm

explicatia ta a fost ca daca fugeai te luam eu cu pistolul...de tras nu aveai voie sa tragi asa de aproape.
Eu m-am incadrat in regulament...am prezentat faptele, nu le-am explicat.
intrebati-l pe omul respectiv ca sa vedeti ca e adevarat ce va zic. L-am pus sa verifice distanta..si a zic ca e in regula....dar s-a plans ca l-am lovit in fata..ATAT..nu ca am incalcat regulamentul
Sus In jos
Phantom
Strike Team
Phantom


Mesaje : 82
Data de inscriere : 20/11/2009
Varsta : 41
Localizare : Bacau

Abateri regulament Empty
MesajSubiect: Re: Abateri regulament   Abateri regulament Icon_minitimeMier Dec 02, 2009 12:21 pm

OK, bun ca s-a deschis subiectul.

Va rog sa nu incepem iar certurile si sa posteze doar cei implicati si team leaderii pentru a nu balabani aiurea inca vreo 2 zile .
Sus In jos
https://airsoftbacau.forumgratuit.ro
eagle_eye
Shadows Assault Team
eagle_eye


Mesaje : 42
Data de inscriere : 23/11/2009
Varsta : 40
Localizare : Bacau

Abateri regulament Empty
MesajSubiect: Re: Abateri regulament   Abateri regulament Icon_minitimeMier Dec 02, 2009 12:26 pm

silver a scris:
explicatia ta a fost ca daca fugeai te luam eu cu pistolul...de tras nu aveai voie sa tragi asa de aproape.
Eu m-am incadrat in regulament...am prezentat faptele, nu le-am explicat.
intrebati-l pe omul respectiv ca sa vedeti ca e adevarat ce va zic. L-am pus sa verifice distanta..si a zic ca e in regula....dar s-a plans ca l-am lovit in fata..ATAT..nu ca am incalcat regulamentul

Ai dreptate aici nu pot nega ca nu am tras dar specifica si unde ....sa nu fiu catalogat drept genu"trag oriunde nu ma intereseaza" Ca nu aveam gaz la pistol si nu-l aveam la mine nu are rost sa mai mentionez ca nu are relevanta!....Oricum smotru l-am luat si inca il iau si din punctul asta de vedere aceasta acuzatie este singura care sta in picioare si e pe drept adusa!
Sus In jos
Phantom
Strike Team
Phantom


Mesaje : 82
Data de inscriere : 20/11/2009
Varsta : 41
Localizare : Bacau

Abateri regulament Empty
MesajSubiect: Re: Abateri regulament   Abateri regulament Icon_minitimeMier Dec 02, 2009 12:30 pm

eagle_eye a scris:
silver a scris:
explicatia ta a fost ca daca fugeai te luam eu cu pistolul...de tras nu aveai voie sa tragi asa de aproape.
Eu m-am incadrat in regulament...am prezentat faptele, nu le-am explicat.
intrebati-l pe omul respectiv ca sa vedeti ca e adevarat ce va zic. L-am pus sa verifice distanta..si a zic ca e in regula....dar s-a plans ca l-am lovit in fata..ATAT..nu ca am incalcat regulamentul

Ai dreptate aici nu pot nega ca nu am tras dar specifica si unde ....sa nu fiu catalogat drept genu"trag oriunde nu ma intereseaza" Ca nu aveam gaz la pistol si nu-l aveam la mine nu are rost sa mai mentionez ca nu are relevanta!....Oricum smotru l-am luat si inca il iau si din punctul asta de vedere aceasta acuzatie este singura care sta in picioare si e pe drept adusa!

Eagle_eye, te rog nu incepe iar cu certurile.
Cei implicati sunt: airsoft_nco, cel care a zis ca a luat-o in cap de la 6m (specificat la pct 1 de silver)
Team leaderi: Wiborg, George

Doar acestia pot comenta pe subiect.
Tinand cont ca nu ai fost de fata la fazele respective te rog sa nu mai comentezi pe subiectul asta

Ce a fost la tine daca vrei deschide alt topic, aici nu esti tu cel acuzat asa ca....
Sus In jos
https://airsoftbacau.forumgratuit.ro
silver
Strike Team
silver


Mesaje : 99
Data de inscriere : 25/11/2009
Varsta : 45
Localizare : Bacau

Abateri regulament Empty
MesajSubiect: Re: Abateri regulament   Abateri regulament Icon_minitimeMier Dec 02, 2009 12:31 pm

ai tras la picioare....incidentul am mai zis..il aduc in discutie ca exemplu de abatere de la regulamant nu ca "scoatere de ochi".
Am cauzat si eu incidente de genul in trecut...si stiu ca se pot intampla..nu-i mare problema
In rest ca sunt 6m in loc de 7...ca sunt 12-13m in loc de 15...astea sunt nimicuri care nu merita aduse in discutie.
Plus ca e greu de estimat exact distantele...nu stam la fiecare foc, sa masuram exact cat era.

Sper ca s-a inteles situatiile in care eram acuzat pe nedrept ..zic eu.

URMATORUL ACUZAT, VA ROG!! Very Happy


Ultima editare efectuata de catre silver in Mier Dec 02, 2009 12:38 pm, editata de 2 ori
Sus In jos
eagle_eye
Shadows Assault Team
eagle_eye


Mesaje : 42
Data de inscriere : 23/11/2009
Varsta : 40
Localizare : Bacau

Abateri regulament Empty
MesajSubiect: Re: Abateri regulament   Abateri regulament Icon_minitimeMier Dec 02, 2009 12:34 pm

OK Phantom nu caut cearta doar ii dadeam dreptate lui silevr pentru ca a reamintit de o acuzatie aduse de el mie pe buna dreptate!
Atat...!
Imi pare rau ca m-ai catalogat drept un certaret!SUCCES!
Nu mai comentez si imi cer scuze ca m-am "intro bagat "si eu !
Sus In jos
airsoft_nco

airsoft_nco


Mesaje : 132
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 45
Localizare : Bacau

Abateri regulament Empty
MesajSubiect: Re: Abateri regulament   Abateri regulament Icon_minitimeMier Dec 02, 2009 12:35 pm

man daca era ceva de comentat o ziceam de atunci.

am spus si am repet: oameni suntem toti si greseli se fac oriunde si oricind, ideea e sa le recunoastem, sa le intelegem si sa le reparam.

atit.

nu a fost o crima (ultima chestie intre mine si silver) dar in aceasta perioada tensionata deintre aceste jocuri, cu diverse arcuri mai comprimate si altele aceste mici hopuri ies la iveala.

nu e ok.

daca am ceva de impartit o voi imparti cu persoana respectiva, la momentul respectiv si nu o baie de cuvinte pe internet.

refuz sa mai ma cert.

sper ca ma intelegeti ca nu asta e dorinta mea in acest joc.

bafta.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Abateri regulament Empty
MesajSubiect: Re: Abateri regulament   Abateri regulament Icon_minitime

Sus In jos
 
Abateri regulament
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Regulament de joc
» REGULAMENT
» Discutii Regulament
» Regulament de utilizare forum

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
airsoftbacau :: Sanctiuni la joc :: Propuneri de sanctionare-
Mergi direct la: