airsoftbacau

Va rugam sa va logati!!
airsoftbacau

Va rugam sa va logati!!
airsoftbacau
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Airsoft Bacau
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 UN AJUTOR BINE VENIT

In jos 
+2
dan
ovidiu
6 participanți
AutorMesaj
ovidiu
Strike Team
ovidiu


Mesaje : 209
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 41
Localizare : BACAU

UN AJUTOR BINE VENIT Empty
MesajSubiect: UN AJUTOR BINE VENIT   UN AJUTOR BINE VENIT Icon_minitimeMar Aug 17, 2010 6:54 pm

Dragi colegi de airsoft am vorbit si rasvorbit despre subiectul munitia in airsoft, si nu am ajuns la nici o intelegere, eu zic ca ar fi cazul sa trecem si noi ca toata Romania la mid capuri. Suntem singurii din Romania care inca mai jucam cu mid capuri, parerea mea nu e fain, noi jocul incercam sa il ducem cat mai mult spre realitate deci si munitia si tipul incarcatoarelor ar trebui sa fie tot aproape de realitate. Aici fac apel atat la incepatori cat si la veterani caci mai sunt o gramada care inca mai joaca cu hi capuri. Ganditiva in felul urmator decat sa luati o curea la arma, sau un dot sight, sau un maner, pentru inceput eu zic ca mai important este sa iti iei 2 3 4 incarcatoare mid capuri decat cele enumerate mai sus, si inca ceva credetima caci cand joci cu mid capuri una la mana esti mult mai calculat la trasul de bile esti mult mai cumpatat asta insemnand economie de bile si un farmec mult mai misto al joculu, si aici va intrebati de ce e mai misto, sa spun eu posesor de mid capuri, cand ataci stai si te gandesti daca mid capul care il ai are bile indeajuns, urmaresti si vezi cati adversari ai si te gandesti daca dintr-un singur incarcator ii poti face sau nu.
Acum cu ajutorul unui veteren al airsoftului numit TOMCAT, puteti face rost de aceste incarcaoare foarte ieftin parerea mea daca nu sunteti pretentiosi. CItiti aici reply-ul lui Tomcat http://www.airsoftromania.com/forum/viewtopic.php?f=18&t=476&start=90
Ganditiva in felul urmator daca iti alegi un tip de incarcator dintr-un box ajungeti foarte ieftin si nu sunteti nevoiti sa luati tot boxul, el va face in asa fel incat sa cupleze mai multi oameni, sau puteti voi sa va cuplati mai multi daca aveti modele de replici asemanatoare
Aci am sa pun cateva linkuri cu incarcatoare ieftine si bune
http://www.wgcshop.com/wgc2008/main/product_detail1.php?search_From=category&item=STAR-MAG-MP595&search=special&rs=STAR%20AEG%20Magazines&catid=17&cat=232 pentru seria mp5
http://www.wgcshop.com/wgc2008/main/product_detail1.php?search_From=category&item=STAR-AMAG-M1685&search=special&rs=STAR%20AEG%20Magazines&catid=17&cat=232 pentru seria m4 si sunt foarte bune sunt posesor de asa ceva si joc cu ele de un an jumatate si nu am avut nici o problema cu ele
http://www.wgcshop.com/wgc2008/main/product_detail1.php?search_From=category&item=STAR-MAG-AK105&search=special&rs=STAR%20AEG%20Magazines&catid=17&cat=232 pentru seria AK
aici aveti linkul siteului incarcatoare sunt o gramada acolo http://www.wgcshop.com/



sper ca nu vam plictisit cu topicul meu si sper ca intr-o buna zi sa intram si noi in normalitate
Sus In jos
dan
Shadows Assault Team



Mesaje : 28
Data de inscriere : 21/11/2009

UN AJUTOR BINE VENIT Empty
MesajSubiect: Re: UN AJUTOR BINE VENIT   UN AJUTOR BINE VENIT Icon_minitimeMar Aug 17, 2010 9:32 pm

Daca ar fi sa ma intrebi pe mine as fi de acord cu tine. (mai ales ca eu folosesc mid spre low-cap - 68 bile pe incarcator) DAR.... Trebuie tinut cont ca Airsoft-ul este un hobby si sa obligi pe cineva sa-si cumpere incarcatoare (pe langa investitia facuta cu arma de airsoft) nu mi se pare OK. Daca ai in vedere, cel putin asta e parerea mea, ca un high-cap trebuie frecat mereu la rotita si trage maxim 50-60 bile pe rafala (comparat cu cele 100-130 pe rafala dintr-un mid-cap, sau 68 in cazul meu) rezulta ca un high e mai dezavantajos.
Nu stiu daca e nevoie ca trecerea sa se faca fortat, maxim ar trebui incurajat acest lucru.
Parerea mea de utilizator de mid-uri!

Sus In jos
airsoft_nco

airsoft_nco


Mesaje : 132
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 45
Localizare : Bacau

UN AJUTOR BINE VENIT Empty
MesajSubiect: Re: UN AJUTOR BINE VENIT   UN AJUTOR BINE VENIT Icon_minitimeMar Aug 17, 2010 11:20 pm

si pe lista mea se afla mid-uri si eu mi-am comandat 10 bucati pentru mine asa ca din punctul meu de vedere incurajej aceste mag-uri.

de ce?

pai sincer acele rafale le faceam (ca si asa aveam bile suficiente in incarcator deci era convenabil) iar cu astfel de mid-uri putem trece un pic la pro si la folosirea focului mai in folosul nostru sa nu o vedem ca o risipa de munitie.

E parerea mea si cred ca si a multora dintre voi.
Sus In jos
zombie
Mistretii atomici
zombie


Mesaje : 822
Data de inscriere : 20/11/2009
Varsta : 44
Localizare : bacau

UN AJUTOR BINE VENIT Empty
MesajSubiect: Re: UN AJUTOR BINE VENIT   UN AJUTOR BINE VENIT Icon_minitimeMier Aug 18, 2010 5:10 pm

discutia si initiativa e mai veche decat mine in bransa.. asta btw de fortat..

eu ma bucur cand vad ca mai sunt oameni care iau initiative; eu unul, m-am saturat de anumite reactii la initiative si prefer sa ma abtin; poate ar trebui sa apreciem intentiile mai mult decat modul cum ne-ar place ele expuse;

nu am sa reiau de ce mid-uri si nu high-uri, spun doar: miduri rules!!! Very Happy
Sus In jos
george
Strike Team
george


Mesaje : 209
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 46
Localizare : bacau

UN AJUTOR BINE VENIT Empty
MesajSubiect: Re: UN AJUTOR BINE VENIT   UN AJUTOR BINE VENIT Icon_minitimeMier Aug 18, 2010 5:13 pm

+ 1 total de acord cu zombila
discutii vechi cu rezultate slabe.
las-o asa ovidiu
Sus In jos
ovidiu
Strike Team
ovidiu


Mesaje : 209
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 41
Localizare : BACAU

UN AJUTOR BINE VENIT Empty
MesajSubiect: Re: UN AJUTOR BINE VENIT   UN AJUTOR BINE VENIT Icon_minitimeMier Aug 18, 2010 6:45 pm

ai dreptate frate cine are de vazut vede postul meu si daca vrea sa inteleaga ceva bine daca nu tot la fel asta e, pacat ca suntem putini cu aceste conceptii, caci daca eram mai multi garantat se imparteau taberele
asta e fiecare face ce vrea dar era bine sa trecem si noi odata la miduri
Sus In jos
dan
Shadows Assault Team



Mesaje : 28
Data de inscriere : 21/11/2009

UN AJUTOR BINE VENIT Empty
MesajSubiect: Re: UN AJUTOR BINE VENIT   UN AJUTOR BINE VENIT Icon_minitimeMier Aug 18, 2010 9:44 pm

Iar sunt Gica Contra si de data aceasta fara voie. Am zis eu ca sunt impotriva? Nu! Chiar am specificat ca sunt utilizator de mid-cap. Nu mi-ar place sa se impuna cu forta lucrul asta dar ar fi fain, de dragul mil-sim-ului, sa jucam toti cu mid-uri.
Sus In jos
wiborg
Shadows Assault Team
wiborg


Mesaje : 56
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 47
Localizare : Bacau

UN AJUTOR BINE VENIT Empty
MesajSubiect: Re: UN AJUTOR BINE VENIT   UN AJUTOR BINE VENIT Icon_minitimeMier Aug 18, 2010 11:34 pm

danmgro a scris:
Iar sunt Gica Contra si de data aceasta fara voie. Am zis eu ca sunt impotriva? Nu! Chiar am specificat ca sunt utilizator de mid-cap. Nu mi-ar place sa se impuna cu forta lucrul asta dar ar fi fain, de dragul mil-sim-ului, sa jucam toti cu mid-uri.


Acu ca sa ma intro-bag si io......ce ma intereseaza din ce face fragu ala de langa mine cand ma ia?.......tot clamam ideea de "mil-sim"....dar fugim de bile de aproape.......sau de blind fire ...(care, in razboi se regasesc)......sa inteleg ca suntem "barbatz" (a se citi "militar"-like) .....numa daca avem de mid-uri?????......gaselnitze...gaselnitze si iar gaselnitze......pe mine ma intereseaza jocu de distractie nu ca sa schimb sectoarele ca soldatii......neinteresant.....daca avea vro unu SAW cum erea?????si ala trebuia mid????

Cine vrea sa fie ca un militar n-are decat sa joace cu mid-uri....eu am de ambele....pot sa joc si cu hi-cap si cu mid-uri...dar ma repet...neinteresant......ideea e sa jucam...nu sa ne alintam cu mid-uri.

P.S. Draga Ovidiu....postul tau contine formule de genul "eu cred"..."eu zic"...tu zici.....dar restul pot sa zica sau sa creada altceva.....de asemeni tu probabil "crezi" ca a juca cu M4 e "misto".....altu crede insa ca la "Sniper" e mai misto.....in esenta.......ce tie ti se pare "misto, fain etc."...poate altuia sa nu-i para la fel...iar la partea cu economia oare nu poate fiecare sa-si faca fiecare inventarul functie de posibilitati????
Sus In jos
http://www.shadows-assault-team.info/forum/index.php
george
Strike Team
george


Mesaje : 209
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 46
Localizare : bacau

UN AJUTOR BINE VENIT Empty
MesajSubiect: Re: UN AJUTOR BINE VENIT   UN AJUTOR BINE VENIT Icon_minitimeJoi Aug 19, 2010 12:34 pm

rog un moderator sa inchida topicul.

discutii fara rost. cine vrea mid, vrea. cine nu, nu.
si gata end.


Sus In jos
Continut sponsorizat





UN AJUTOR BINE VENIT Empty
MesajSubiect: Re: UN AJUTOR BINE VENIT   UN AJUTOR BINE VENIT Icon_minitime

Sus In jos
 
UN AJUTOR BINE VENIT
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Bancuri sau "Sa ne radem, Sa ne simtem bine"
» Nevoie de Ajutor - Istoria Airsoftului Romanesc

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
airsoftbacau :: La bere :: Discutii de orice fel-
Mergi direct la: