airsoftbacau

Va rugam sa va logati!!
airsoftbacau

Va rugam sa va logati!!
airsoftbacau
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Airsoft Bacau
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 THE GATHERING - OPERATION: FIRST STONE

In jos 
+2
zombie
george
6 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
george
Strike Team
george


Mesaje : 209
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 46
Localizare : bacau

THE GATHERING - OPERATION: FIRST STONE Empty
MesajSubiect: THE GATHERING - OPERATION: FIRST STONE   THE GATHERING - OPERATION: FIRST STONE Icon_minitimeMier Iun 02, 2010 2:20 pm

ptr cei care doresc sa mearga la eventul din 2-5 septembrie va rog sa a anuntati poate stringem si noi ceva oameni de un event
ptr mai multe detalii:
http://www.airsoftromania.com/forum/viewtopic.php?f=4&t=8008
http://www.airsoft-alliance.ro/ site oficial al eventului
http://www.airsoftromania.com/forum/viewtopic.php?f=4&t=8001 discutii pe asr

eventul va fi de tip mil-sim cu mid-cap, arbitrii, misiuni etc
militarie in toata regula
pretul modic 100 ron in care intra 2 nopti de cazare, mese dimineata si seara, petrecere
estetimp de gindire



+1
Sus In jos
zombie
Mistretii atomici
zombie


Mesaje : 822
Data de inscriere : 20/11/2009
Varsta : 44
Localizare : bacau

THE GATHERING - OPERATION: FIRST STONE Empty
MesajSubiect: Re: THE GATHERING - OPERATION: FIRST STONE   THE GATHERING - OPERATION: FIRST STONE Icon_minitimeMier Iun 02, 2010 4:20 pm

sincer, sper sa nu mai apara nimic neprevazut, deocamdata am "binecuvantarea" Very Happy

+1

px: va fi un event international; nu va ganditi ca vin cinezii sau americanii, dar vor fi invitati din ungaria, serbia, bulgaria cel putin
Sus In jos
ovidiu
Strike Team
ovidiu


Mesaje : 209
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 41
Localizare : BACAU

THE GATHERING - OPERATION: FIRST STONE Empty
MesajSubiect: Re: THE GATHERING - OPERATION: FIRST STONE   THE GATHERING - OPERATION: FIRST STONE Icon_minitimeMier Iun 02, 2010 6:15 pm

+1 sper sa iasa ceva frumos
haideti baieti va fi ceva de neuitat
cei care sunt militari ar trebui sa le placa ca asta fac in fiecare zi
Sus In jos
airsoft_nco

airsoft_nco


Mesaje : 132
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 45
Localizare : Bacau

THE GATHERING - OPERATION: FIRST STONE Empty
MesajSubiect: Re: THE GATHERING - OPERATION: FIRST STONE   THE GATHERING - OPERATION: FIRST STONE Icon_minitimeMier Iun 02, 2010 9:12 pm

sry dar eu nu o sa fiu in tara, plec in misiune si tare imi pare rau ca nu pot veni Sad
Sus In jos
ovidiu
Strike Team
ovidiu


Mesaje : 209
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 41
Localizare : BACAU

THE GATHERING - OPERATION: FIRST STONE Empty
MesajSubiect: Re: THE GATHERING - OPERATION: FIRST STONE   THE GATHERING - OPERATION: FIRST STONE Icon_minitimeJoi Iun 03, 2010 5:08 pm

pacat era ceva foarte frumos si sigur iti placea ca era domeniul tau
Sus In jos
airsoft_nco

airsoft_nco


Mesaje : 132
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 45
Localizare : Bacau

THE GATHERING - OPERATION: FIRST STONE Empty
MesajSubiect: Re: THE GATHERING - OPERATION: FIRST STONE   THE GATHERING - OPERATION: FIRST STONE Icon_minitimeVin Iun 04, 2010 9:10 pm

stiiuuuuuu Sad((
Sus In jos
Bashque




Mesaje : 3
Data de inscriere : 09/06/2010

THE GATHERING - OPERATION: FIRST STONE Empty
MesajSubiect: The Gathering - Op. First Stone powered by Airsoft Alliance   THE GATHERING - OPERATION: FIRST STONE Icon_minitimeMier Iun 09, 2010 9:05 pm

Salut,

Sunt sigura ca majoritatea dintre voi stiu deja despre eventul ce va avea loc in luna septembrie a acestui an, respectiv The Gathering - Op. First Stone.
Pentru cei care nu au aflat, acum e momentul sa stie ca echipele din Bucuresti: AA, Core, Draconis, Sfintii si Ursuletii, manate de aceeasi dorinta de fair-play, distractie si mil-sim la jocurile lor, s-au unit si au format ceea ce este acum Airsoft Alliance. De la asta si pana la organizarea eventului mai sus pomenit nu a fost decat un pas.

http://www.airsoft-alliance.ro/

Cred ca sunt putini cei din comunitatea de Airsoft din Romania care nu ii cunosc sau nu au auzit de Mytzu, Rhyn0, TomCat…. si altii ca ei. Acesti oameni si-au pus timpul liber, mintile si “fizicul” la contributie pentru a incerca sa va ofere un event cu un mare caracter mil-sim, intr-o locatie de aproximativ 43 ha, ce se intinde pe dealuri, vai si e strabatuta de paraiase ce fac din acest loc o adevarata provocare pentru un “soldat” adevarat!

http://www.airsoft-alliance.ro/locatie.html

Povestea eventului e simpla: doua factiuni, Republica Islamica Mounira si Marele Ducat Tenebrae isi disputa o zona bogata in resurse naturale ce ofera un avantaj financiar cui o detine. Mounira detine de peste 10 ani deja aceasta regiune, dar Tenebrae doreste sa o preia si pregatesc in secret o armata menita sa recucereasca teritoriul. Scenariul este foarte usor de inteles, extrem de jucabil si cu un potential de dezvoltare enorm. Liderii celor doua factiuni vor avea grija sa va rezerve misiuni atat de recon, sniping, etc. cat si surprize bazate pe role-play!

http://www.airsoft-alliance.ro/scenariu.html

Voi trebuie doar sa stiti si sa RESPECTATI regulamentul: http://www.airsoft-alliance.ro/regulament.html. De distractie vor avea grija organizatorii!

Startul la inscrieri s-a dat de doua zile si deja un sfert din locuri sunt ocupate, asadar e momentul sa o faceti si voi!

http://www.airsoft-alliance.ro/inscrieri.html

Orice intrebare aveti, orice nelamurire intervine, intrati aici: http://www.airsoft-alliance.ro/forum/

Va asteptam!
Airsoft Alliance
Sus In jos
ovidiu
Strike Team
ovidiu


Mesaje : 209
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 41
Localizare : BACAU

THE GATHERING - OPERATION: FIRST STONE Empty
MesajSubiect: Re: THE GATHERING - OPERATION: FIRST STONE   THE GATHERING - OPERATION: FIRST STONE Icon_minitimeJoi Iun 10, 2010 6:35 pm

multumim de invitatie unii dintre noi stiam de event si vom fi si prezenti cu siguranta numai ca in moldova nu a venit inca ziua de salar Laughing Laughing
dar saptamana viitoare cu siguranta ne vom inscrie nu multi dar buni Very Happy

apreciem efortul care il depuneti si speram sa iasa ceva de neuitat
spor la treaba
Sus In jos
Bashque




Mesaje : 3
Data de inscriere : 09/06/2010

THE GATHERING - OPERATION: FIRST STONE Empty
MesajSubiect: Va asteptam cu drag!   THE GATHERING - OPERATION: FIRST STONE Icon_minitimeJoi Iun 10, 2010 9:16 pm

Abia asteptam sa va avem printre noi.

Inscrierile au demarat extrem de bine, deja s-au ocupat mai bine de jumatate din locuri, rezulta ca va iesi un event pe cinste!

Salutari si spor!
Sus In jos
george
Strike Team
george


Mesaje : 209
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 46
Localizare : bacau

THE GATHERING - OPERATION: FIRST STONE Empty
MesajSubiect: Re: THE GATHERING - OPERATION: FIRST STONE   THE GATHERING - OPERATION: FIRST STONE Icon_minitimeJoi Iun 17, 2010 12:39 am

ok deci ne-am inscris si noi 3 oameni Very Happy
Sus In jos
Bashque




Mesaje : 3
Data de inscriere : 09/06/2010

THE GATHERING - OPERATION: FIRST STONE Empty
MesajSubiect: Atentie la procedura de inscriere   THE GATHERING - OPERATION: FIRST STONE Icon_minitimeJoi Iun 17, 2010 10:17 am

Atentie, respectati pasii ce trebuie urmati ca sa nu existe confuzii, confirmati inscrierea si trimiterea banilor cu un numar de chitanta de la banca sau un numar de transfer, specificati numele si... toate datele ce se cer in mesajul primit dupa inscriere.

Spor in toate!


LE: Va antrenati pentru event? Nu e gluma, n-o sa fie usor!
Sus In jos
zombie
Mistretii atomici
zombie


Mesaje : 822
Data de inscriere : 20/11/2009
Varsta : 44
Localizare : bacau

THE GATHERING - OPERATION: FIRST STONE Empty
MesajSubiect: Re: THE GATHERING - OPERATION: FIRST STONE   THE GATHERING - OPERATION: FIRST STONE Icon_minitimeLun Aug 16, 2010 11:07 am

discutand ieri de mancare, postez optiunea care au dat-o organizatorii pentru pachetele de mancare rece:

acestea costa 10 lei si contin urmatoarele:

Citat :
Cei ce nu doresc sa vina cu propria mancare de dimineata si pranz, pot opta sa cumpere pachete de hrana rece ce vor fi ridicate la sosirea locatiei unde are loc evenimentul. Un pachet de hrana rece costa 10 lei si cuprinde: 100 g salam feliat, 2 cuburi branza topita, 2 cornuri (chifle), un pachet biscuiti, un baton dulce Lion. Aceste pachete pot fi comandate si platite doar pana pe data de 22 august 2010. In zona in care are loc evenimentul nu exista magazin, bar sau restaurant.

ideea e ca tre sa ne hotaram si sa le achitam pana pe 22 august, maxim

nu uitati, oricand ramane valabila operatiunea "schnitzl" Very Happy

pachetele astea s-ar preta mai mult pentru mic-dejun si ar putea fi 3 de caciula (vineri, sambata si duminica dimineata); ramane problema cu masa de pranz... pt asta, bagati sugestii (nu uitati, trebuie si ceva care sa tine mai mult timp si in caldura destul de mare - nu vom avea frigider)
Sus In jos
ovidiu
Strike Team
ovidiu


Mesaje : 209
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 41
Localizare : BACAU

THE GATHERING - OPERATION: FIRST STONE Empty
MesajSubiect: Re: THE GATHERING - OPERATION: FIRST STONE   THE GATHERING - OPERATION: FIRST STONE Icon_minitimeLun Aug 16, 2010 5:20 pm

sunt bune si alea dar eu zic ca de 30 de lei de pers putem lua mancare pentru toate 3 zilele
zic eu sau chiar daca trebuie sa punem ceva mai mult
Sus In jos
zombie
Mistretii atomici
zombie


Mesaje : 822
Data de inscriere : 20/11/2009
Varsta : 44
Localizare : bacau

THE GATHERING - OPERATION: FIRST STONE Empty
MesajSubiect: Re: THE GATHERING - OPERATION: FIRST STONE   THE GATHERING - OPERATION: FIRST STONE Icon_minitimeLun Aug 16, 2010 11:39 pm

de acord, dar veniti cu idei si propuneri..
Sus In jos
zombie
Mistretii atomici
zombie


Mesaje : 822
Data de inscriere : 20/11/2009
Varsta : 44
Localizare : bacau

THE GATHERING - OPERATION: FIRST STONE Empty
MesajSubiect: Re: THE GATHERING - OPERATION: FIRST STONE   THE GATHERING - OPERATION: FIRST STONE Icon_minitimeDum Aug 29, 2010 8:26 pm

sa incep o mica lista pe care astept sa mi-o completati/modificati:

1. apa - cred ca 10l/pers. e ok (adica 2x5l) - putem s-o cumparam aproape de destinatie, sa nu caram de aici - organizatorii asigura 2l/om dar e f putin, mai exista un izvor de unde se poate lua apa dar ca sa evitam statul la cozi pt apa si sa nu mai pierdem timp atunci, e mai sigur s-o avem cu noi
2. powerade/gatorade (cred ca vreo 6buc/caciula) - un suplus la apa, energizant si cu ceva minerale & shit
3. batoane energizante (as spune susan cu miere si ceva batoane cu ciocolata cu alune) dar astept si sugestiile voastre - astea se pot cara usor cu noi pe teren, ai un plus de energie la pachet
4. conserve diverse care tin cel mai bine si care nu pica naspa la stomac (nu ciorba de burta, fasole sau alte cacaturi), ce putem cara cu noi usor in timpul zilei / sau o lasam in baza (astept sugestii)
5. set baterii R6 (ce putin eu am sa-mi iau pentru statie), o baterie de rezerva pt holosight/reddot


a) banda izoler rosie (imi trebuie mie pentru X-uri tactice)
b) mancare uscata pt dimineata, la fel, ceva sa tina cat mai mult (chiar de vom avea o lada frigorifica)
c) prelungitor cu triplu pentru incarcat diverse baterii seara (eu voi avea la mine un incarcator ordinar pt ni-mh 8.4V si un incarcator universal pt R12, R6 etc)
d) acumulator de rezerva replica
e) bocanci de rezerva - in caz ca aveti evenimente cu bocancii cei comozi, sa fie pt backup; ca idee, sa nu va luati bocanci noi, trebuie o pereche pe care i-ati mai purtat de ja si va sititi ok cu ei; voi avea la mine o banda pentru bataturi (de asemenea, voi avea o minitrusa cu putin spirt, ceva plasturi si cred, ceva pansament)
f) nu stiu cum va fi noaptea de cald dar cred ca un sac de dormit ar fi ok de luat, chiar de vom dormi in cabana

Eu voi avea doar o punga de bile la mine, calculez ca ar trebui sa-mi ajunga, mai ales ca nu putem incarca pe teren; de asemenea, ma bate gandul sa car si pistolul cu mine pe vesta.
Mai vreau de la voi sugestii cu ce credeti ca ar trebui sa avem cu noi in timpul jocului, in afara de echipamentul tactic.

Daca sunteti de acord, marti seara am putea sa ne intalnim si sa cumparam la comun lista pe care va astept s-o definitivam.

Cam atat imi vin acum in cap.

Sayonara!
Sus In jos
ovidiu
Strike Team
ovidiu


Mesaje : 209
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 41
Localizare : BACAU

THE GATHERING - OPERATION: FIRST STONE Empty
MesajSubiect: Re: THE GATHERING - OPERATION: FIRST STONE   THE GATHERING - OPERATION: FIRST STONE Icon_minitimeDum Aug 29, 2010 8:40 pm

daca toata lumea este de acord si eu zic sa ne intalnim marti seara si sa punem la punct toate detaliile astea
Sus In jos
airsoft_nco

airsoft_nco


Mesaje : 132
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 45
Localizare : Bacau

THE GATHERING - OPERATION: FIRST STONE Empty
MesajSubiect: Re: THE GATHERING - OPERATION: FIRST STONE   THE GATHERING - OPERATION: FIRST STONE Icon_minitimeDum Aug 29, 2010 9:40 pm

va urasc Sad((((

glumesc dar tare mi-ar fi placut sa merg si eu Sad((

va urez un joc superb si mult fun.


astept impresii si poze, multe pozeeeeeeeeee
Sus In jos
zombie
Mistretii atomici
zombie


Mesaje : 822
Data de inscriere : 20/11/2009
Varsta : 44
Localizare : bacau

THE GATHERING - OPERATION: FIRST STONE Empty
MesajSubiect: Re: THE GATHERING - OPERATION: FIRST STONE   THE GATHERING - OPERATION: FIRST STONE Icon_minitimeDum Aug 29, 2010 9:56 pm

Citat :
va urasc ((((
te cred; asa m-am simtit eu cand baietii s-au dus la braila fara mine, i know the feeling..

stai linistit, vor mai fi eventuri, timp si posibilitati sa fie de mers la ele

Citat :
va urez un joc superb si mult fun.
multumim!
Sus In jos
airsoft_nco

airsoft_nco


Mesaje : 132
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 45
Localizare : Bacau

THE GATHERING - OPERATION: FIRST STONE Empty
MesajSubiect: Re: THE GATHERING - OPERATION: FIRST STONE   THE GATHERING - OPERATION: FIRST STONE Icon_minitimeDum Aug 29, 2010 11:12 pm

da dar daca ati sti cit de mult va uraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaassssssssssssssccccccccccc.

imi vine sa mor de draci in pana mea ca nu e sa fiu si eu acasa si sa facem treaba impreuna la event.

iar vin acasa cind e iarna si nu e mai nimic in jocurile noastre.


dar sper sa treaca timpul mai repede si sa vina din nou timpul sa ne impartim BB's in cur


fratiloooooooooooorrr va invidiez si iar va urasc pentru asta Smile


succesuri.


P.S. George ti-ai luat Celsius? Smile da si tu ceva informatii poate ne inmultim.
Sus In jos
george
Strike Team
george


Mesaje : 209
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 46
Localizare : bacau

THE GATHERING - OPERATION: FIRST STONE Empty
MesajSubiect: Re: THE GATHERING - OPERATION: FIRST STONE   THE GATHERING - OPERATION: FIRST STONE Icon_minitimeLun Aug 30, 2010 10:38 am

din lista eu scot
f) sacul de dormit
e) bocanci de rezerva


dar as adauga:
o caserola e mici si o bucata de ceafa taiata gratar deja.
stam la casuta nr 9 . daca luam un gratar de unica folosinta e ok ptr un gratar sambata seara si ne raane o cefuta si ptr sambata la joc.

in rest e bine ce ati cerut
la papica:
cascaval, salam uscat, piine feliata, rosii, castraveti(dimineata), pateu, peste
joi pe drum oprim si mancam o ciorba si duminica dupa ce plecam idem
cred ca vom iesi ok
Sus In jos
zombie
Mistretii atomici
zombie


Mesaje : 822
Data de inscriere : 20/11/2009
Varsta : 44
Localizare : bacau

THE GATHERING - OPERATION: FIRST STONE Empty
MesajSubiect: Re: THE GATHERING - OPERATION: FIRST STONE   THE GATHERING - OPERATION: FIRST STONE Icon_minitimeLun Aug 30, 2010 11:13 am

noaptea vor fi cam 8 grade si casutele fiind de lemn, sacul de dormit l-am gandit ca patura suplimentara; poate nu va fi nevoie sau se poate inlocui cu ceva haine mai groase, am zis sa fie, just-in-case, nu ocupa f mult

bocancii de rezerva nu e obligatoriu sa fie tot bocanci; daca nu aveti bocanci, e ok si o pereche de adidasi; dar trebuie sa fie ceva de back0up: ganditi-va daca se rup/gauresc sau se uda rau..

cu gratarul se poate sa pot eu ajuta, verific acasa; daca tin bine minte, luasem un gratar de 2 lei dar nu mai stiu daca il mai am; diseara revin..

ma mai gandeam la niste supe instant si un fierbator de apa (cred ca pot rezolva eu cu fierbatorul si 4 recipiente de plastic pt supe); fierbatorul e bun si pt o eventuala cafea de dimineata Very Happy

castravetii se digera destul de greu; daca nu-i consumam in cantitati f mari, e ok..

am sa-mi iau rucsacul cu mine, am facut proba aseara cu el si tot gearul pe mine: cam naspa, destul de greu si incomod rucsacul, e foarte inalt si jeneaza la cap + ca tine incredibil de cald; il iau cu mine si vedem acolo;

ca backup, recomand sa luati si voi unul mai mic/comod ca backup si eventual, putem face ca la bulbucata, il caram pe rand;
Sus In jos
george
Strike Team
george


Mesaje : 209
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 46
Localizare : bacau

THE GATHERING - OPERATION: FIRST STONE Empty
MesajSubiect: Re: THE GATHERING - OPERATION: FIRST STONE   THE GATHERING - OPERATION: FIRST STONE Icon_minitimeLun Aug 30, 2010 11:36 am

rucsacul il putem lasa si in ultima baza cucerita
oricum nu cred ca la 3 oameni ne trebuie mai mult de un rucsac mare
Sus In jos
zombie
Mistretii atomici
zombie


Mesaje : 822
Data de inscriere : 20/11/2009
Varsta : 44
Localizare : bacau

THE GATHERING - OPERATION: FIRST STONE Empty
MesajSubiect: Re: THE GATHERING - OPERATION: FIRST STONE   THE GATHERING - OPERATION: FIRST STONE Icon_minitimeLun Aug 30, 2010 1:52 pm

george a scris:
rucsacul il putem lasa si in ultima baza cucerita
oricum nu cred ca la 3 oameni ne trebuie mai mult de un rucsac mare
ca de obicei, un dulce; ideea mea era sa vedem daca putem inlocui rucsacul mare cu unul mai mic; asta care-l am eu e destul de mare si incomod de carat.. dar vedem acolo ce si cum; ramane rugamintea sa va luati si un rucsac mic..
Sus In jos
zombie
Mistretii atomici
zombie


Mesaje : 822
Data de inscriere : 20/11/2009
Varsta : 44
Localizare : bacau

THE GATHERING - OPERATION: FIRST STONE Empty
MesajSubiect: Re: THE GATHERING - OPERATION: FIRST STONE   THE GATHERING - OPERATION: FIRST STONE Icon_minitimeMar Aug 31, 2010 3:55 pm

sesiunea de shoping in seara asta la ora 19:00

revin mai tarziu cu locatia dar ne mai auzim si la un telefon
Sus In jos
george
Strike Team
george


Mesaje : 209
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 46
Localizare : bacau

THE GATHERING - OPERATION: FIRST STONE Empty
MesajSubiect: Re: THE GATHERING - OPERATION: FIRST STONE   THE GATHERING - OPERATION: FIRST STONE Icon_minitimeLun Sept 06, 2010 4:24 pm

sa dus ...... MARE PACAT.
a fost cel mai tare event la care am participat in ultimii 2 ani.
ptr bacauanii curiosi ce inseana altceva decit pac-pac uitativa aici
http://www.airsoft-alliance.ro/forum/index.php?showtopic=164

poate in viitor bacaul va fi un pic mai bine reprezentat. ca de, din 4 oameni........nu ne baga nimeni in seama
oricum eventul a fost extraordinar, conditii de joc superbe, jucatori deosebiti, misiuni a avut de toate.
Sus In jos
Continut sponsorizat





THE GATHERING - OPERATION: FIRST STONE Empty
MesajSubiect: Re: THE GATHERING - OPERATION: FIRST STONE   THE GATHERING - OPERATION: FIRST STONE Icon_minitime

Sus In jos
 
THE GATHERING - OPERATION: FIRST STONE
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Fotografii - The Gathering:Ops First Stone 2010
» OVERLOAD 5 - Operation Final Stand
» Overload 2013 - Operation Stormfront 20-22.09.2013

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
airsoftbacau :: Jocuri de Airsoft :: Anuntare jocuri-
Mergi direct la: