airsoftbacau

Va rugam sa va logati!!
airsoftbacau

Va rugam sa va logati!!
airsoftbacau
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Airsoft Bacau
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 MODIFICARE LEGE ARME SI MUNITII

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
zombie
Mistretii atomici
zombie


Mesaje : 822
Data de inscriere : 20/11/2009
Varsta : 44
Localizare : bacau

MODIFICARE LEGE ARME SI MUNITII Empty
MesajSubiect: MODIFICARE LEGE ARME SI MUNITII   MODIFICARE LEGE ARME SI MUNITII Icon_minitimeVin Apr 23, 2010 6:27 pm

Nu am f mult timp acu de scris, dar aruncati un ochi aici http://www.airsoftromania.com/forum/viewtopic.php?f=22&t=7617
Replicile airsoft vor intra sub legea armelor si munitiilor si se vor putea folosi doar in "spatii special amenajate".
Un motiv in plus sa ne organizam putin si oficial..

Va rog pareri/opinii.
Sus In jos
ovidiu
Strike Team
ovidiu


Mesaje : 209
Data de inscriere : 21/11/2009
Varsta : 41
Localizare : BACAU

MODIFICARE LEGE ARME SI MUNITII Empty
MesajSubiect: Re: MODIFICARE LEGE ARME SI MUNITII   MODIFICARE LEGE ARME SI MUNITII Icon_minitimeVin Apr 23, 2010 6:47 pm

da zombie ne organizam si oficial dar cine umbla sa faca actele asta e problema
Sus In jos
zombie
Mistretii atomici
zombie


Mesaje : 822
Data de inscriere : 20/11/2009
Varsta : 44
Localizare : bacau

MODIFICARE LEGE ARME SI MUNITII Empty
MesajSubiect: Re: MODIFICARE LEGE ARME SI MUNITII   MODIFICARE LEGE ARME SI MUNITII Icon_minitimeVin Apr 23, 2010 7:35 pm

pai eu zic c-o sa ne palmuiasca legea la cur si-o sa trebuiasca sa percutam mai repede..

deocamdata, nu-mi dau seama f bine ce inseamna modificarea asta.. mai ma documentez..

LE acum am reusit sa termin de citit tot topicul, se pare ca mihai grosan a apucat sa discute cu cei din guvern responsabili cu proiectul de lege si a facut ceva modificari fata de forma initiala.

ce ramane, totusi:
Citat :
Armele sau dispozitivele neletale prevăzute la alin. (1) - (4), pot fi transportate de la domiciliul, reşedinţa sau, după caz, locul de rezidenţă al deţinătorului la locul unde urmează să se desfăşoare activităţile pentru care sunt destinate, numai dacă acestea sunt ţinute în husă sau bagaj şi nu sunt încărcate cu muniţie.
locul de desfasurare al "activitatii" airsoft:
Citat :
spatii special amenajate sau semnalizate ( respectiv vom pune un banner unde anuntam faptul ca se desfasoara o activitate in acest sens);
transportul, expunerea si folosirea replicilor in public:
Citat :
purtarea sau folosirea in public (in afara cadrului activitatii de airsoft sau painball) se sanctioneaza vu amenda intre 2000 - 5000 lei!
Deci...in viitor sa fim atenti!

Sursa: ASR http://www.airsoftromania.com/forum/viewtopic.php?f=22&t=7617

ps: daca mi-a scapat ceva, imi cer scuze in avans, simtiti-va liberi sa completati.
Sus In jos
Continut sponsorizat





MODIFICARE LEGE ARME SI MUNITII Empty
MesajSubiect: Re: MODIFICARE LEGE ARME SI MUNITII   MODIFICARE LEGE ARME SI MUNITII Icon_minitime

Sus In jos
 
MODIFICARE LEGE ARME SI MUNITII
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
airsoftbacau :: La bere :: Discutii de orice fel-
Mergi direct la: